Teden možganov poteka letos med 11. in 14. marcem in praznuje že svojo 21. izvedbo. V ospredju bo tema metamorfoza, ki bo obiskovalcem ponudila številne delavnice in predavanja na temo razumevanja razvoja in delovanja možganov.
Letošnji dogodki bodo potekali v živo, pri čemer bo večina aktivnosti organizirana prvič v prostorih Univerzitetnega rehabilitacijskega inštituta Soča na Linhartovi 51 v Ljubljani. Poleg strokovnih predavanj in delavnic za odrasle bodo letos pripravljeni tudi dogodki za najmlajše. Ti bodo potekali v različnih knjižnicah Mestne knjižnice Ljubljana (MKL), kjer bodo otroci skozi igre in interaktivne vsebine spoznavali čarobni svet možganov.
Tedni možganov so odlična priložnost za širjenje znanja o tem, kako možgani vplivajo na naše vsakdanje življenje, njihov razvoj in delovanje. Letošnji dogodek bo potekal v duhu preobrazbe načina razmišljanja in vedenja, katerega bodo vodili številnimi izjemni predavatelji. Poseben poudarek bo namenjen vplivu digitalnih vsebin na otroke, pomenu kakovostne komunikacije ter zdravemu spanju. Obravnavali bodo tudi nevrobiološke učinke epilepsije, procese spolne identifikacije in vlogo epigenetike pri duševnem zdravju. Med ključnimi temami bodo tudi izzivi, s katerimi se sooča generacija Z pri vstopu na trg dela, ter strategije za krepitev spomina skozi celo življenje.
Teden možganov je mednarodna akcija ozaveščanja o pomenu raziskovanja in razumevanja delovanja možganov, ki v Sloveniji poteka pod okriljem društva SiNAPSA. Namen slednjih dogodkov je ponuditi edinstveno priložnost za raziskovanje in razumevanje delovanje možganov iz različnih vidikov ter poudarjanje pomembnosti njihovega raziskovanja za posameznika in družbo. S pestro izbiro predavanj, delavnic in filmskih projekcij omogoča vpogled v najnovejša znanstvena dognanja na dostopen in zanimiv način.
Več informacij o programu in posameznih predavanjih je na voljo na uradni spletni strani www.sinapsa.org/tedenmozganov.
Ne zamudite priložnosti za nova spoznanja in zanimive razprave!